Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  ABC Turysty ›› Zniżki, karty, legitymacje
 

Wybierając się na wakacje, czy to w kraju, czy też za granicę, warto wyrobić sobie karty upoważniające do różnych zniżek. Karty takie uprawniają do zniżek w schroniskach młodzieżowych, hotelach, muzeach czy środkach komunikacji. Niektóre oferują również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czy pokrycie kosztów leczenia. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

MIĘDZYNARODOWA LEGITYMACJA PTSM
Międzynarodowa Legitymacja PTSM jest kartą poświadczającą członkostwo w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych. Równocześnie jest ona także kartą rabatową, uprawniającą do 25% zniżek w schroniskach młodzieżowych oraz do tanich noclegów w zagranicznych schroniskach młodzieżowych. Jeśli posiadacz legitymacji nie ukończył 26 roku życia, może dodatkowo korzystać z wielu innych zniżek i rabatów.

Międzynarodową Legitymację PTSM można wyrobić sobie w oddziałach Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, w Centrach Informacji Turystycznej, w wybranych schroniskach młodzieżowych oraz biurach informacji turystycznej, a także w Zarządzie Głównym PTSM.

Wyrobienie Międzynarodowej Legitymacji PTSM w kategorii JUNIOR (do 26 roku życia) kosztuje 15 zł, a w kategorii SENIOR – 30 zł.

ISTC (ang. International Student Travel Confederation) powstała ponad 50 lat temu. Jest siecią zrzeszającą studenckie organizacje podróżnicze na całym świecie. Specjalizuje się w obsłudze studenckich i młodzieżowych podróży, oferując bogaty zakres usług i obsługę turystyczną poprzez dostarczanie:
Studenckich biletów lotniczych i innych specjalistycznych produktów dla studentów
Kart ISIC, IYIC, ITIC
Programów pracy za granicą
Informacji podróżniczych dla studentów

LEGITYMACJA ISIC
Legitymacja ISIC przeznaczona jest dla studentów lub uczniów. Jest ona jedynym dokumentem, który potwierdza status studenta na całym świecie. Legitymację mogą wyrobić sobie studenci wszystkich typów studiów (dziennych, zaocznych, wieczorowych, licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktoranckich), zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych. Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego. Legitymację mogą mieć także uczniowie szkół średnich i gimnazjów, ale pod warunkiem, że ukończyli 12 lat.

Karta ISIC

Legitymacja ISIC upoważnia do zniżek w Polsce i na świecie w hotelach, muzeach, galeriach, kinach, teatrach, klubach, środkach transportu. Dodatkowo posiadacze legitymacji mają dostęp 24 godziny na dobę do bezpłatnej infolinii, gdzie uzyskają pomoc organizacyjną lub prawną oraz do usług telekomunikacyjnych na całym świecie. Mogą zasięgnąć informacji w ponad 5000 biur w 100 krajach, specjalizujących się w usługach dla studentów. Są też objęci ubezpieczeniem w Polsce (NNW) i za granicą (NNW, KL).

Legitymacja ISIC kosztuje 59 zł i można ją wyrobić sobie w biurach podróży Almatur, Gromada czy Orbis. Należy mieć przy sobie zdjęcie oraz ważną legitymację szkolną lub studencką.

KARTA IYTC
Karta IYTC to międzynarodowa karta turystyczna dla młodzieży w wieku od 12 do 25 lat. Karta uprawnia do zniżek przy zakwaterowaniu, zakupie biletów lotniczych, biletów wstępu do muzeów, kin, teatrów, a także do zakupów i usług w wybranych punktach. Karta jest honorowana w 60 krajach na całym świecie. Posiadacz karty objęty jest również ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie kraju oraz ubezpieczeniem kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata.

Karta IYTC

Karta ważna jest przez 1 rok od daty wystawienia i kosztuje 49 zł. Można ją wyrobić w biurach podróży Almatur na terenie całego kraju.

LEGITYMACJA ITIC
Legitymacja ITIC przeznaczona jest dla nauczycieli i wykładowców akademickich, którzy pracują minimum 1 rok w zawodzie. Legitymacja upoważnia do licznych zniżek na środki transportu, bilety do muzeów, galerii, ośrodków oświatowych, a także do zniżek na produkty w wybranych sklepach. Legitymacja zapewnia dostęp do alarmowej infolinni. Posiadacze legitymacji objęci są ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju oraz ubezpieczeniem kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata.

Karta ITIC

Legitymacja honorowana jest w 50 krajach całego świata. Koszt jej wyrobienia to 65 zł, a można to zrobić w biurach podróży Almatur w całym kraju.

KARNET FICC
Karnet FICC jest to karnet kempingowy, uprawniający do zniżek od 5 do 20%, na kempingach zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Kempingu i Karawaningu. Karnet honorowany jest w całej Europie, z wyjątkiem Rumunii, Albanii i WNP.

Karnet można wyrobić sobie w biurach turystyki PZMot, a także w Polskiej Federacji Kempingu i Karawaningu. Karnet kosztuje 35 zł i jest ważny do końca roku kalendarzowego. Aby go wyrobić trzeba posiadać paszport.

KARTA EURO 26
Karta EURO 26 jest przeznaczona dla młodzieży – uczniów i studentów, która ukończyła 12 rok życia, a nie ukończyła 26 roku życia. Karta ta uprawnia do zniżek w muzeach, kinach, teatrach, środkach komunikacji, a także przy zakupie wybranych towarów i usług. Karta zapewnia posiadaczowi ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, pokrycie kosztów leczenia oraz transportu medycznego.

Karta EURO 26 ważna jest przez 1 rok od daty wystawienia. Można ją wyrobić w sieci 500 biur podróży oraz w oddziałach Banku Zachodniego WBK. Trzeba posiadać dokument tożsamości i zdjęcie, a w przypadku karty STUDENT, także legitymację szkolną lub studencką.

Cena karty jest różna w zależności od ubezpieczenia, jakie obejmuje.

KARTA EURO 26 POLSKA – 43 zł
KARTA EURO 26 Maestro Banku Zachodniego WBK – 45 zł
KARTA EURO 26 CLASSIC – 60 zł
KARTA EURO 26 STUDENT – 60 zł
KARTA EURO 26 WORLD – 60 zł
KARTA EURO 26 SPORT – 80 zł

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home