Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  Warto zobaczyć ›› Puszcza Białowieska
 

Woj. podlaskie
Powiat: Hajnowski
Gmina: Białowieża

Puszcza Białowieska  położona jest częściowo w województwie podlaskim, w dorzeczu Narwi i Jasiołdy i na Białorusi. Powierzchnia 125 tys. ha, z czego w Polsce 58 tys. ha.


...Drzewa liściaste rzadko występują w puszczy pod postacią jednogatunkowych drzewostanów. Zwykle pospołu rosną dąb, lipa, grab i klon, tworząc drzewostany lasu mieszanego, tak zwane grądy . .

Białowieski grąd

Białowieski grąd

...Złomy i wykroty drzew wraz z żywym drzewostanem różnorodnym w gatunki, wielowarstwowym, zbudowanym z drzew wszelkich pokoleń, od siewek i podrostu po puszczańskie olbrzymy - stanowią charakterystyczny motyw krajobrazu Puszczy...

...Flora drzew puszczańskich liczy 26 gatunków, w tym 21 liściastych i 5 szpilkowych. Wzrostem, pokrojem i wiekiem wyróżnia się dąb szypułkowy . . .

Białowieska bioróżnorodność

Białowieska bioróżnorodność

...Jeden z najpotężniejszych z puszczańskich dębów, zwany przez ludność miejscową "Car-Dębem", dorósł do 42 m wysokości i 224 cm grubości. Można go podziwiać na skraju doliny rzeki Leśnej koło Topiła . . .

...Mówiąc o Puszczy Białowieskiej mamy przede wszystkim na myśli las, który w tym obszarze jest przewodnim elementem krajobrazu. Dopiero w jego cieniu dostrzegamy bogaty świat zwierzęcy, widzimy jak gromadzą się lub płyną wody, a z wielkim trudem zauważamy nikłe rysy rzeźby terenu... 

...Grab - główny składnik grądów, doskonale rośnie w Puszczy Białowieskiej, mimo że niedaleko stąd na wschód osiąga absolutną granicę występowania . . .

...W Puszczy Białowieskiej świerk występuje pospolicie na całym jej obszarze. Nie ma właściwie ani 1 km2 Puszczy wolnego od świerka jeśli nie liczyć osiedli, łąk i pól, skąd wyparła go wraz z lasami działalność człowieka . . .

...Świerk najbardziej ekspansywny gatunek drzewa, wkracza także na rozrzucone po lasach dziewiętnastowieczne kurhany (rezerwat Szczekotowo w Nadleśnictwie Hajnówka) . . .

Białowieskie żubry na wolności - sfotografowane w czasie spaceru po Puszczy

Białowieskie żubry na wolności - sfotografowane w czasie spaceru po Puszczy

...Rozwój Białowieży jako siedziby dworu królewskiego i zarządu Puszczy zmuszał do podejmowania licznych prób regulacji Narewki. Rzeka płynie dziś na Polanie Białowieskiej sztucznym korytem . . .

...Trzeba zobaczyć żeby się przekonać.

W Twoich ekspedycjach krajoznawczych pomoże Ci służba leśna Nadleśnictw: Białowieża, Browsk i Hajnówka.

Acha ! Czy wiedziałeś o tym, że Białowieża jest tym wyjątkowym miejscem, w którym nie zmieniając szerokości geograficznej, można powitać trzykrotnie wiosnę w czasie jednego miesiąca ? Dzieje się tak za sprawą odmiennego rytmu sezonowego w różnych zbiorowiskach sąsiadujących ze sobą.

Źródło:
RDLP w Białymstoku
www.bialystok.lasy.gov.pl
Zdjęcia : Marek Taradejna

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home