Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  Warto zobaczyć ›› Zamek w Baranowie Sandomierskim
 

Woj. podkarpackie
Powiat: Tarnobrzeski
Gmina: Baranów Sandomierski

Zamek w Baranowie Sandomierskim jest zabytkiem architektonicznym polskiego renesansu, przyciągającym licznych turystów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Zamek zachwyca doskonałymi proporcjami oraz niepowtarzalnym urokiem.
Obecnie zamek stanowi jednak nie tylko zabytek historyczny, ale także jest wspaniałym miejscem do organizowania różnego rodzaju imprez towarzyskich, jak bale, lecz także do organizowania spotkań biznesowych, jak szkolenia, konferencje, seminaria czy kongresy. Latem, na przepięknych terenach parkowych wokół zamku, organizowane są przeróżne imprezy na wolnym powietrzu, jak majówki, pożegnanie lata, jarmarki czy  pokazy rycerskie.

XVI wieczny Zamek w Baranowie Sandomierskim jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiego renesansu i nazywany jest "Małym Wawelem". Wpływ na kształt baranowskiej rezydencji miał przede wszystkim włoski architekt Santi Gucci, ale także inni artyści XVII wieku i wieków późniejszych.
Zamek położony jest na planie prostokąta o wymiarach 70 metrów długości i 33 metry szerokości, a jego cztery rogi zdobią cylindryczne baszty. Główne wejście umieszczone zostało w ryzalitowej, wysuniętej prostokątnej wieży, wzniesionej pośrodku długości elewacji. Wewnętrzny dziedziniec z trzech stron ozdobiony jest arkadowo - kolumnowymi krużgankami.

Wnętrze Zamku jest przepięknie urządzone, spojrzenia przyciągają zwłaszcza dekoracyjne motywy: guzy i rozety w płycinach, liście akantu, fragmenty głowic jońskich i fantastyczne motywy zwierzęce.
Na Zamku można podziwiać portrety olejne, przedstawiające między innymi Marię Leszczyńską, króla Stefana Batorego oraz Józefa Potockiego, które zostały do Baranowa przekazane przez Muzeum Narodowe w Warszawie jako stały depozyt. Inne elementy wyposażenia, takie jak ceramika, stoły, krzesła oraz fotele tapicerskie do salonów w skrzydle wschodnim także zostały przywiezione z Warszawy.
W zachodniej części Zamku mieści się mieści się słynna Galeria Tylmanowska, bez wątpienia najpiękniejsze pomieszczenie nie tylko w samym zamku, ale w dziejach sztuki polskiej w ogóle. Bogata dekoracja stiukowa i malarska Galerii pochodzi z końca XVII wieku. Po pożarach, jakie nękały zamek, została ona zrekonstruowana.
W salach Zamku baranowskiego znajduje się szereg cennych obrazów olejnych, wśród których szczególnie przyciągają uwagę kopie znanych dzieł weneckich mistrzów, takich jak Tycjan i Giorgione
Wokół Zamku rozciąga się przepiękny 7 hektarowy  park, zaprojektowany w stylu francuskim, angielskim i włoskim.

Zamek w Baranowie Sandomierskim pełni między innymi funkcję hotelu. Gościom zapewnione jest zakwaterowanie w przepięknych apartamentach zamkowych, a także w pokojach i apartamentach hotelu "Zamkowego", znajdującego się tuż przy samym zamku, w miejscu gdzie dawniej znajdowały się pałacowe stajnie.

Hotel "Zamkowy" oraz Zamek oferują pobyt w stylowo urządzonych pokojach i apartamentach. Do dyspozycji gości na Zamku oddano Apartament Prezydencki, składający się z wydzielonych części: gabinetu, sypialni, saloniku. Zamek oferuje także specjalny apartament z gabinetem. Gościom Zamek proponuje także zakwaterowanie w dwóch jednoosobowych i czterech dwuosobowych komnatach zamkowych.
Hotel "Zamkowy" oferuje 8 pokoi jednoosobowych, 14 pokoi dwuosobowych, 3 apartamenty, 2 apartamenty dwupoziomowe oraz 4 apartamenty z aneksem kuchennym.
Wszystkie pokoje posiadają łazienki, TV SAT, telefon, radio lub telewizor. Łazienki w apartamentach wyposażone są w kabiny i wanny z hydromasażem.

Dodatkowo goście mogą skorzystać z odnowy biologicznej - sauna, solarium, jacuzzi, sali do ćwiczeń, bilarda, klubu nocnego, a w sezonie letnim basenu - jacuzzi.
Dla dyspozycji gości oddana jest także restauracja, serwująca wyśmienite dania kuchni staropolskiej, które cieszą się dużym uznaniem wśród gości odwiedzających baranowski zamek.
Możliwość spędzenia nocy w apartamentach zamkowych jest niewątpliwą atrakcją i niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto z niej skorzystał.
Pobyt w takim miejscu, w otoczeniu ciszy i spokoju, z dala od zgiełku cywilizacji, będzie niezapomnianym czasem, spędzonym w tak malowniczym otoczeniu.

W części zamkowych pomieszczeń urządzono muzeum - między innymi: wnętrz i ekspozycję specjalistyczną dokumentującą historię przemysłu siarkowego.
Na Zamku godne polecenia jest zwiedzanie muzeum wnętrz historycznych, Siarki i Archeologii, a także atrakcyjne wystawy czasowe.

Zwiedzanie zamku obejmuje :
- dziedziniec zamkowy
- Salony Gościnne : Malinowy, Klubowy, Zielony
- Basztę Falconiego
- Salę Portretową
- Galerię Tylmanowską
- Muzeum Siarki i Archeologii
- wnętrza historyczne 
na parterze Zamku, w którym organizowane są atrakcyjne wystawy czasowe.

Działalność muzealna z roku na rok się rozrasta. Dla turystów przygotowano trasy:
- Muzeum Wnętrz Historycznych na parterze oraz pomieszczenia przyziemia zamkowego (istniejące Muzeum Siarki i Muzeum Archeologiczne)
- skrzydło wschodnie i zachodnie na I piętrze - 3 salony gościnne wraz z dwoma basztami, Sala Portretowa, Sala Bankietowa, Galeria Tylmanowska
- zwiedzanie całości zamku.

W zamku organizowane są także przeróżne wystawy czasowe. W ostatnich latach organizowano wystawy, na przykład:
- wystawa kopii obrazów sztuki baroku i renesansu,
- wystawa dawnych instrumentów muzycznych,
- wystawa modeli samolotów,
- wystawa kostiumów z filmu "Ogniem i mieczem",
- wystawa lalek,
- wystawa Historii Kolejnictwa Polskiego,
- wystawa Historii Pożarnictwa Polskiego,
- Polskie Rezydencje Małopolskie,
- Polskie Tradycje Świąteczne i Szopki.
 
Przy okazji trwania tychże wystaw, prowadzona jest sprzedaż pamiątek, widokówek i innych gadżetów.
Muzea zamku baranowskiego najchętniej odwiedzane są przez turystów indywidualnych. To z myślą o nich organizowane są walki rycerskie, koncerty muzyki dawnej, które maja na celu spotęgowanie zamkowej atmosfery.

Zamek w Baranowie Sandomierskim zajmuje się organizacją przeróżnych imprez okolicznościowych jak: bale sylwestrowe, biesiady, wesela staropolskie, studniówki czy lekcje żywej historii. Organizatorzy zapewniają dodatkowe atrakcje w postaci:
- pokazy walk rycerskich,
- pokazy dawnych tańców,
- pokazy zwyczajów i wesel z czasów naszych pradziadów,
- koncerty kameralne muzyki dawnej,
- spektakle teatralne z wykorzystaniem naturalnej scenerii dziedzińca zamkowego,
- pokazy turniejów szachowych,
- widowiska muzyczno - kostiumowe

Zamek w Baranowie Sandomierskim odgrywa dużą rolę w rozwoju turystyki w regionie. Przepiękny zamek przyciąga turystów nie tylko z kraju, ale coraz częściej z zagranicy. Zamek zachwyca architekturą, a także swoimi historycznymi, pięknie urządzonymi wnętrzami.
Na zamku organizowane są konferencje, seminaria, sympozja, szkolenia oraz spotkania biznesowe. Dodatkowo sale konferencyjne z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako idealne miejsce na prestiżowe bankiety, zaś wystrój wnętrz sprawia, że słowa wypowiedziane w takich okolicznościach nabierają szczególnego wyrazu i na długo zapadają w pamięci słuchaczy.
Zamek oferuje turystom także wiele innych atrakcji oraz bogatą ofertę aktywnego wypoczynku. Liczne organizowane imprezy są niewątpliwą atrakcją kulturalno - turystyczną regionu. Wszelkie biesiady, pikniki czy turnieje rycerskie organizowane są corocznie i przyciągają coraz więcej turystów.
Zamek a Baranowie Sandomierskim stanowi atrakcję turystyczną nie tylko w skali regionu, ale również w skali całego kraju.

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home