Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  Warto zobaczyć ›› Puszcza Augustowska
 

Woj: Podlaskie
Powiat: Augustowski
Gmina : Augustów
 
 
Puszcza Augustowska rozciąga się od doliny górnej Biebrzy na całą Równinę Augustowską, po południowe krawędzie Pojezierza Wschodniosuwalskiego (Sejneńszczyznę). Łączna powierzchnia Puszczy wynosi około 160 tys. ha, z czego do Polski należy 114,4 tys. ha, a reszta do Litwy i Białorusi.

 

Turyści mogą odpocząć pomiędzy świeżymi borami sosnowymi przetkanych gdzie niegdzie małymi sucharami (nazwa niewielkich bezodpływowych jezior), których brzegi okolone są kwieciem czermieni i bobrków rosnących wśród karłowatych sosen na torfie wysokim. Puszcza Augustowska jest jednym z tych miejsc pozostających we wspomnieniach, do których z przyjemnością się powraca. Wielcy Polacy odnajdują w Puszczy czasy swojej młodości pokazując nam jak ważne i inspirujące w życiu człowieka są wspomnienia z miejsc wybranych przez naturę. Odwiedzając po latach kościółek w Studzienicznej, klasztor Kamedułów, pływając stateczkiem po jeziorze Wigry, szukają swoich śladów w Puszczy Augustowskiej. Sami możecie się o tym przekonać poruszając się trasą pielgrzymki Wielkiego Polaka Karola Wojtyły. 
 

Przyrodnicy odwiedzający Puszczę odnajdą w niej wszystkie typy siedliskowe lasów nizinnych, które we fragmentach mają charakter nie tylko że naturalny, ale wręcz pierwotny. Splot dziejów sprawił, że od wieku XIII aż do wieku XVI Puszcza stanowiła obszar bezludny. Znając z zapisów historycznych sposób prowadzenia gospodarki leśnej w minionych czasach, mamy gwarancję, że drzewostany starsze niż osiemdziesięcioletnie są pochodzenia naturalnego, a jest ich w Puszczy Augustowskiej ponad 30%. Są to przeważnie lasy liściaste porastające wysoczyzny, w których potężne dęby i lipy są świadkami prapuszczy.

W ekspedycjach krajoznawczych pomaga służba leśna Nadleśnictw: Augustów, Białobrzegi, Płaska, Głęboki Bród, Szczebra i Pomorze.

Źródło:
RDLP w Białymstoku
www.bialystok.lasy.gov.pl
Zdjęcia: Z. Rogoziński

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home