Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  Warto zobaczyć ›› Puszcza Knyszyńska
 

Woj: Podlaskie
Powiat: Moniecki
Gmina : Knyszyn

 
Nieopodal Białegostoku rozciąga się rozległy obszar leśny - Puszcza Knyszyńska.

W przeszłości stanowiła strefę graniczną pomiędzy Polską a Litwą i dzięki temu oparła się kolonizacji rolniczej będąc za to, wybornym miejscem prowadzenia - czasami bardzo intensywnej - gospodarki leśnej. Przez kilkaset lat pozyskiwano w Puszczy drewno na cele opałowe, wytapiano smołę, dziegieć i potaż. Wycinano, sławną w świecie, sosnę supraską na maszty okrętów dla wielu Ich Królewskich Mości. Z drewna puszczańskiego korzystali bednarze, kołodzieje, szkutnicy i zwykli gospodarze wyrabiając łyko na zwykłe łapcie do chodzenia. Jednak pomimo intensywnej gospodarki leśnej zachowały się jeszcze w Puszczy do współczesnych nam czasów fragmenty lasów naturalnych. Puszcza Knyszyńska jest bardzo zróżnicowanym, a dzięki temu wartym poznania, obszarem zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym. Jeśli chcesz się o tym przekonać to musisz tylko: 

Policzyć młode cielęta w brązowym stadzie żubrów żyjących na wolności w Puszczy

Obejrzeć dom (żeremia) i wstąpić do stołówki (podgryzione osiki, olsze i sosny) co najmniej jednej, z ponad setki, rodziny bobrów.

Nadążać wzrokiem za zwrotami ptaków w powietrznych bitwach kruków z orlikami. Wytropić na śniegu tropy rysia (w Puszczy żyje kilkanaście osobników tych kotów). Nie dać się oszukać wilkom w liczeniu ich śladów gdy sznurowały na śniegu.

Zachwycić się kwitnącymi różanecznikami (i nie tylko !) w Arboretum w Kopnej Górze.

Mieć szczęście; znależć i pozbierać leżące na drodze odłamki krzemienia w prehistorycznej (epoka brązu kopalni krzemienia w Krzemiance.

W meczecie w Kruszynianach wysłuchać opowieści tatarskiego przewodnika i zadumać się egzotyuczną kulturą zakorzenioną na Polskiej ziemi.

Przejechać rowerem po szerokim dukcie leśnym na wskroś Puszczy i uwierzyć jego nazwie - Trakt Napoleoński - że tędy spod Moskwy wracał saniami do domu Napoleon Bonaparte

Jesienią,  szybciej niż inni , wyzbierać wszystkie (zawsze jest ich tyle, że to niemożliwe!) borowiki szlachetne i wygrać corocznie organizowane w Puszczy Mistrzostwa Podlasia w zbieraniu grzybów.

Z niedowierzaniem pokręcić głową (można wymamrotać pod nosem: niesamowite) patrząc na kort tenisowy w uroczysku Majówka, w środku lasu, który jako jedyny pozostał po czasach świetności przedwojennego majatku oficera Kawelina

Jeśli tego dokonasz, to się przekonasz, że Puszcza Knyszyńska jest bardzo zróżnicowanym, a dzięki temu wartym poznania obszarem zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym.

W  ekspedycjach krajoznawczych pomaga służba leśna Nadleśnictw: Knyszyn, Dojlidy, Czarna Białostocka, Supraśl, Krynki, Waliły i Żednia.
 

Źródło:
RDLP w Białymstoku
www.bialystok.lasy.gov.pl
Zdjęcia: M.Taradejna, M. Kurzawa, M. Gromek, S. Iwanicki

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home