Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookies). Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Możesz określić warunki obsługi tych plików w Twojej przeglądarce.
agroturystyka, noclegi, hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, sanatoria, uzdrowiska, ośrodki wypoczynkowe, wczasy, turystyka
 
Hotele, agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne - liczba obiektów w bazie wakacyjny.com: 1151 |   + DODAJ OBIEKT   |   POMOC 
  noclegi, agroturystyka, turystyka Panel użytkownika
   
noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka   noclegi, agroturystyka, turystyka
  noclegi, agroturystyka, turystyka Menu
   
   
   
   
   
   

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Reklama
 

 
noclegi, agroturystyka, turystyka Sonda
Na co zwracasz największą uwagę wybierając ofertę turystyczną?
  na cenę
  na organizatora
  na standard obiektu
  na oferowane udogodnienia
  na opinie innych

zobacz wyniki
 

noclegi, agroturystyka, turystyka
 
 
 
  Warto zobaczyć ›› Puszcza Romincka
 

Woj. warmińsko-mazurskie
Powiat: Olecko-Gołdapski
Gmina: Gołdap


Na północno wschodnich krańcach Polski, przy granicy z Federacją Rosyjską, tam gdzie biegun zimna zatyka oddech okowami mrozów, rozpościera się Puszcza Romincka. Jej nazwa pochodzi od rzeczki Rominty współcześnie nazywanej Błędzianką. Okres rozwoju roślin (wegetacyjny) jest w Puszczy Rominckiej krótszy o około 40 dni, w porównaniu do obszarów doliny Odry, a amplituda temperatur waha się od + 36 do -38oC. Właśnie w takim klimacie, w dodatku na żyznych siedliskach, bardzo dobre warunki rozwoju znajduje świerk tworzący wspólnie z sosną drzewostany Puszczy. Intrygujące jest to, że niektóre fragmenty borów świerkowych rosnących na torfowiskach mają typowo północny charakter, a swoją budową w dużym stopniu przypominają lasy syberyjskiej tajgi.

Wyobraź sobie... ciemnozielone świerki - dorosłe drzewa osadzone w ścianie otaczającego Cię lasu i młodsze świerczyny tworzące gęstą zasłonę do ciszy w ostojach jeleni łosi, dzików i saren. Poszukaj w ciemnych barwach świerków jaśniejszych nitek gonnych sosnowych pni. Nie zawahaj się unieść głowę chcąc obejrzeć ich rozłożyste korony. . . może będziesz miał szczęście i dostrzeżesz na tle nieba kołującego orła bielika, a może wśród konarów wypatrzysz pstrokatą orzechówkę zakładającą w Puszczy lęgi? Gdy przyjedziesz tam zimą . . .

 . . nie spotkasz borsuków które śpią zaszyte w swoich głębokich norach, ale za to, do panujących tam długich zim przyzwyczajone są gronostaje i śnieżnobiałe zające bielaki łatwo mylące pogoń lisa po głębokich śniegach. Ślady Twoich nart pozostawiane na białym puchu będą się wznosiły i opadały razem pagórkowatym terenem morenowym Puszczy Rominckiej i może nawet odważysz się szusować z jej najwyższego wzniesienia - Królewskiej Góry.


W ekspedycjach krajoznawczych pomaga służba leśna Nadleśnictwa Gołdap.

Źródło:
RDLP w Białymstoku
www.bialystok.lasy.gov.pl


 

noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
noclegi, agroturystyka, turystyka
engine by: P3.pl | Design by prochera.com | Generated in: [No JavaScript support]

-


| Home | Home | Home | Home | Home